Akcie Credit Suisse klesajú po rezignácii generálneho riaditeľa

17:48 17 January 2022

Akcie spoločnosti Credit Suisse (CSGN.CH) zaznamenali počas dnešného obchodovania pokles o viac ako 2 % po rezignácii jej generálneho riaditeľa, pána Antonia Horta-Osoria. Na jeho miesto zasadne COO banky UBS, pán Axel P. Lehmann.

Horta-Osorio odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa Credit Suisse v nedeľu uprostred viacerých škandálov týkajúcich sa jeho nedodržania pravidiel v rámci karantény súvisiacej s pandémiou COVID-19. Celá situácia je pre banku dosť problematická, keďže Horta-Osorio bol nútený zlepšiť súčasné podnikové riadenie, ktoré bolo v troskách pre bankrotový škandál s Archegos Capital.

Začněte investovat ještě dnes nebo vyzkoušejte demo zdarma

OTEVŘÍT OBCHODNÍ ÚČET VYZKOUŠET DEMO Stáhnout mobilní aplikaci Stáhnout mobilní aplikaci

 

Graf akcií spoločnosti Credit Suisse (CSGN.CH), interval D1. Akciám spoločnosti sa nepodarilo preraziť nad EMA 200 (zlatá línia) a teraz klesajú smerom k EMA 100 (fialová línia). Ak sa nákupnej strane nepodarí získať kontrolu nad trhom, poklesy sa môžu zrýchliť smerom k vyššie uvedeným EMA 100 a EMA 50 (modrá čiara). Najbližší odpor zostáva na úrovni blízko hranice EMA 200. Zdroj: xStation 5

Sdílet
Zpět