Akcie Remy Cointreau dosiahli historické maximá

18:12 25 November 2021

Akcie spoločnosti Remy Cointreau (RCO.FR) vzrástli počas dnešnej seansy o 11 % po tom, čo francúzska skupina oznámila, že zisky sa v prvej polovici roka zdvojnásobili vďaka silnému dopytu po prémiovom koňaku v Číne, Spojených štátoch a Európe, vplyvu cien a dobrej kontrole nákladov. Skupina zaznamenala za šesť mesiacov do 30. septembra prevádzkový zisk 212,9 milióna eur (238,5 milióna USD), čo je dvojnásobok v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Čistý zisk dosiahol 134 miliónov eur, čo medziročne predstavuje viac ako dvojnásobný nárast.

Eric Vallat, generálny riaditeľ Remy Cointreau, povedal: „Pre Rémy Cointreau to bol úžasný semester, ktorý odráža náš nárast podielu na trhu a solídny pokrok dosiahnutý v našich strategických prioritách. Tieto výsledky posilnia našu schopnosť stať sa svetovým lídrom v oblasti výnimočných liehovín."

V dôsledku silného výkonu za prvý polrok spoločnosť zvýšila svoj celoročný výhľad a teraz očakáva „veľmi silný“ organický rast bežného prevádzkového zisku vo finančnom roku 2021/22. Remy však varoval, že príjmy v druhom polroku budú ovplyvnené vyššími výdavkami na marketing a komunikáciu a na správu zásob v poslednom štvrťroku tohto roka. Spoločnosť neposkytla žiadne konkrétne prognózy ziskov na celý rok.

 

Akcie Remy Cointreau (RCO.FR) začali dnešnú seansu výrazne vyššie a testovali podporu na úrovni 195,45 EUR, pričom následne vyleteli na nové historické maximum na úrovni 205,00 EUR. Ak prevládne súčasný sentiment, pohyb nahor sa môže zrýchliť smerom k úrovni 232,15 EUR, ktorá sa zhoduje s 261,8 % externým Fibonacciho retracementom poslednej klesajúcej vlny. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět