Akcie spoločnosti FireEye prudko rastú

18:50 20 November 2020

Spoločnosť FireEye (FEYE.US), ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou oznámila, že spoločnosti Blackstone a ClearSky do nej investovali 400 miliónov dolárov. Spoločnosť FireEye navyše uviedla, že získala spoločnosť Respond Software, spoločnosť zaoberajúcu sa vyšetrovaním kybernetickej bezpečnosti. Transakcia má hodnotu 186 miliónov dolárov a obchod sa uzavrel v stredu. Je to už druhá tohtoročná akvizícia spoločnosti FireEye.

Očakáva sa, že strategické investície spoločností Blackstone a ClearSky „podporia iniciatívy strategického rastu ... ako aj zvýšené investície na urýchlenie rastu portfólia cloudových, platformových a riadených služieb spoločnosti“. Spoločnosť FireEye už potvrdila, že výnosy z investícií využíva na financovanie akvizície spoločnosti Respond.

Akcie spoločnosti FireEye sa dnes otvorili s obrovským vzostupným rozdielom a testovali miestne maximá blízko úrovne 15,96 dolárov. Cena neskôr klesla, ale zisky stále presahujú 5%. V prípade, že býci na trhu opäť získajú kontrolu a podarí sa im prelomiť vyššie spomenuté miestne maximá, môže sa pozornosť presunúť na predpandemické maximá na úrovni 18,32 USD. Na druhej strane, stúpajúca trendová línia môže slúžiť ako úroveň podpory, ak bude súčasný trend pokračovať. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět