Akcie spoločnosti UBER klesli po nepriaznivom rozhodnutí súdu

18:33 26 November 2021

Akcie spoločnosti Uber (UBER.US) klesli počas dnešného obchodovania o viac ako 5,0 %, keďže výskyt nového kmeňa COVID-19 v Južnej Afrike vyvolal obavy z nových lockdownov, čo by spôsobilo menšie využitie zdieľanej dopravy. Nedávne rozhodnutie súdu navyše prinútilo Uber od piatkového večera zastaviť svoje taxislužby v Bruseli.

Bruselský odvolací súd v stredu rozhodol, že zákaz súkromných osôb ponúkajúcich taxislužby z roku 2015 sa vzťahuje aj na profesionálnych vodičov. Od roku 2015 Uber rozširuje svoje podnikanie v Bruseli. Podľa Brussels Times spolupracuje iba s vodičmi, ktorí majú profesijnú licenciu FVO/LVC, rovnakú licenciu, akú majú vodiči limuzín. Spoločnosť vyzýva občanov, aby podpísali petíciu za záchranu 2 000 profesionálnych vodičov, ktorí v meste používajú Uber a vyzvala belgickú vládu, aby urýchlene zmenila zákony o taxislužbách.

Akcie Uber (UBER.US) začali dnešnú seansu výrazne nižšie a blížia sa k hlavnej podpore na úrovni 38,00 USD. Ak by došlo k prerazeniu nižšie, pohyb smerom nadol sa môže rozšíriť k spodnej hranici klínovej formácie, ktorá leží blízko supportu na hodnote 35,00 USD. Na druhej strane, ak sa kupujúcim podarí znovu získať kontrolu, potom by sa mohol spustiť ďalší pohyb smerom nahor k rezistencii na úrovni 44,80 USD. Táto úroveň sa zhoduje s 38,2 % Fibonacciho retracementu vzostupnej vlny začatej v marci 2020 a hornou hranicou vyššie uvedenej klinovej formácie. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět