Denné zhrnutie: Európske akcie dnes zaznamenali nárast

21:11 20 November 2020

 

Posledný obchodný deň v týždni sa niesol na európskych akciových trhoch v pozitívnej nálade napriek rastúcej neistote Covid-19 v USA a oznámeniu ministra financií Mnuchina, že programy núdzových pôžičiek Fedu vyprší do konca roka. Väčšina indexov zo starého kontinentu uzavrela obchodovanie vyššie. DAX vzrástol o 0,40%, zatiaľ čo CAC 40 pridal 0,39%.

Drahé kovy sa dnes snažia zotaviť - ceny zlata sa odrazili od úrovne 1 850 dolárov, rovnako stúpajú ceny striebra. WTI sa pohybovala okolo 42 dolárov za barel. EURUSD sa obchoduje o 0,15% nižšie. Cena bitcoinu prudko rastie takmer o 4% a dostala sa nad hladinu 18 600 dolárov - to je necelých 1 000 dolárov pod historickými maximami.

Z makroekonomického kalendára boli zverejnené maloobchodné predaje. Údaje z Austrálie a Spojeného kráľovstva za mesiac október vysoko prekonali očakávania (Austrália 1,6% medzimesačne, Spojené kráľovstvo 1,2% medzimesačne). Maloobchodný predaj v Kanade bol tiež lepší, ako sa očakávalo, ale údaje sa týkali septembra.

Rally na Bitcoine na týždennom grafe vyzerá skutočne ohromujúco. Postupný rast sa zrýchľoval a kryptomena sa dostala skutočne blízko k svojim historickým maximám, ktoré sa nachádzajú blízko úrovne 19 600 dolárov. Cena od pondelka vzrástla o viac ako 15%! Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět