Maloobchodné tržby v USA zaznamenali pokles, USD reaguje zmiešane

15:00 14 January 2022

Európske indexy akciových trhov a futures na americké indexy sa v piatok pred zverejnením údajov o maloobchodných predajoch v USA za december obchodovali nižšie. Americký dolár sa po silných poklesoch zo začiatku tohto týždňa obchodoval oproti hlavným konkurentom zmiešane. Trh očakával, že celkový rast maloobchodných tržieb bude medzimesačne stabilný (0,0 % medzimesačne), zatiaľ čo ukazovateľ bez autoboilov by mal medzimesačne vyskočiť o 0,2 %. Údaje bole pozorne sledované, pretože investori hodnotili, aký veľký vplyv má zvýšená inflácia na amerického spotrebiteľa.

Maloobchodné tržby však klesli o 1,9 % MoM, pričom maloobchodné tržby bez automobilov klesli o 2,3 % MoM, čo predstavovalo veľké sklamanie. Pokles maloobchodných tržieb má negatívny dopad na akcie, pretože poukázal na to, že spotrebitelia majú problémy s vysokým rastom cien. Zároveň to tiež zdôraznilo potrebu rýchlejšieho sprísnenia monetárnej politiky, čo by mohlo byť pozitívne pre americký dolár.

 

 

Americký dolár sa tento týždeň obchodoval nižšie aj napriek jastrabím komentárom členov Fedu, čo umožnilo EURUSD vyskočiť nad hranicu 1,14. Menový pár zaznamenal po slabých maloobchodných predajoch pokles k hladine 1,1430, no časť strát už bola vymazaná. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět