❗ Top tri grafy pred rozhodnutím FOMC

18:05 17 March 2021

📈 ZLATO, DE30 a US100 sú kľúčové trhy, ktoré je dnes potrebné sledovať

Obchodníci čakajú na rozhodnutie FOMC naplánované na večer (19:00). Očakáva sa, že sa zvýši volatilita, pretože bude oznámené nielen rozhodnutie, ale aj zverejnená najnovšia sada štvrťročných makroekonomických prognóz. GOLD, DE30 a US100 patria medzi trhy, ktoré môžu po zasadaní Fedu zaznamenať veľké pohyby.

ZLATO

Začnime dnešnú analýzu trhu so zlatom. Pri pohľade na denný interval je vidieť, že bola zahájená korekcia smerom nahor po tom, čo sa cena odrazila od podpory 1 700 dolárov. Ak by prevládal aktuálny sentiment, môže dôjsť k útoku na odpor 1 760 dolárov. V prípade prerazenia nad touto úrovňou sa môže pohyb smerom nahor rozšíriť smerom k odporu označenému hornou hranicou štruktúry 1:1 (1 879 dolárov) a 50% Fibonacciho retracementom. Na druhej strane, ak sa cena dostane pod hladinu 1 700 USD, zostane otvorená cesta k ďalšej zóne dopytu na úrovni 1 580 USD.

GOLD D1 interval. Zdroj: xStation5

DE30

Nemecký Dax (DE30) má v poslednej dobe tendenciu rásť. Po tom, čo index na konci minulého týždňa dosiahol hornú hranicu miestneho rastového kanála, sa však rastová dynamika spomalila. Pri pohľade na graf v dennom časovom rámci môžeme vidieť, že cena sa obchoduje v bočnom trende v lokálnom obchodnom pásme označenom žltým obdĺžnikom. Až do prerušenia rozsahu je základným scenárom pokračovanie v pohybe do strany. Dnešné rozhodnutie FOMC však môže poskytnúť príležitosť vymaniť sa z rozsahu. V prípade, že dôjde k prelomeniu vyššie, potenciálnym cieľom pre trhových býkov by mohla byť hladina pri úrovni 14 770 bodov, označená 161,8% Fibo úrovňou. Na druhej strane, pri poklese pod toto rozpätie by mohlo dôjsť k poklesu ceny smerom k podpore na úrovni 14 150 bodov.

D30 D1 interval. Zdroj: xStation5

US100

V neposlednom rade sa pozrime na americký technologický index - Nasdaq (US100). Pri pohľade na interval H4 je vidieť, že nedávna korekcia smerom nadol už mohla byť ukončená. Trhovým býkom sa podarilo zastaviť pokles na podpore 12 240 bodov a cena sa dostala nad klesajúci kanál, čo signalizovalo možné obnovenie trendu. Následný pohyb nahor bol však zastavený na kľúčovej krátkodobej rezistencii 13 300 bodov, ktorá bola poznačená predchádzajúcimi cenovými reakciami a 61,8% Fibonacciho úrovňou. Ak by sa kupujúcim podarilo prelomiť spomínanou úrovňou, môže sa pohyb nahor zrýchliť. Na druhej strane, ak cena zostane pod hladinou 13 300 bodov, je možné pokračovať v korekcii nadol.

US100 H4 interval. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět