📉US500 bez výraznejších zmien pred UoM

15:07 17 September 2021

🗓 Dnes bude zverejnený index spotrebiteľskej dôvery UoM, ktorý trhy pred mesiacom veľmi negatívne prekvapil. Budú dnešné dáta viesť k zvýšenej volatilite?

Volatilita pred začiatkom obchodovania na Wall Street je veľmi obmedzená. Poklesy v skutočnosti nepresahujú 0,1%, aj keď popoludní sme videli jasné poklesy na európskych indexoch. Veľká časť pohybu nadol bola však vymazaná. Napriek tomu, že volatilita bola zatiaľ nízka, zvyšok dňa vyzerá zaujímavo. Najprv bude o 16:00 zverejnený index spotrebiteľskej dôvery UoM. V auguste dáta negatívne prekvapili, keď index klesol na 70,3 bodu, čo je najnižšia úroveň od roku 2011. Teraz sa očakáva veľmi mierny nárast na 72 bodov. Pred pandémiou hodnoty často presahovali 95-100 bodov.

Druhým faktorom, ktorý môže dnes hýbať trhmi, je takzvaný štvornásobný čarodejnícky deň v USA. Vždy v posledný mesiac štvrťroka, tretí piatok v mesiaci, vypršia termínové kontrakty na akcie, indexy, opcie a pod., ktoré často zvyšujú volatilitu, obzvlášť v poslednú obchodnú hodinu.

US500 sa počas dnešného obchodovania pohybuje medzi ziskami a stratami. Ak sa predajcom podarí získať kontrolu, môže dôjsť k prelomeniu pod 50 SMA. Na druhej strane, oblasť okolo 38,2 Fibonacciho retracementu nedávno pôsobila ako kľúčový odpor. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět