Denné zhrnutie: Čína vracia úder, akciové indexy hľadajú smer

16:15 22 May 2020

Akciové indexy sa v Európe a v USA obchodujú v červených číslach, pričom výnosy na amerických vládnych dlhopisoch zaznamenali pokles. Pokles zaznamenali taktiež ceny ropy, pričom drahým kovom sa darilo pomerne dobre. Na forexovom trhu zaznamenal najvýraznejší pokles austrálsky dolár, pričom najviac sa darilo risk-off menám ako je japonský jen a americký dolár.

Nálada na finančných trhoch sa zhoršila po tom, čo Čína pristúpila rozsiahlym zmenám právnych predpisov o národnej bezpečnosti. Vyzerá to tak, že Čína odpovedá na predošlé kroky zo strany americkej vlády, ktorá včera pristúpila k zmene zákonov, ktoré môžu spôsobiť to, že niektoré čínske spoločnosti budú delistované z amerických búrz. V prípade, ak by sa opäť zhoršili politicko-ekonomické vzťahy medzi USA a Čínou, rally na finančných trhoch by mohla byť ohrozená.

Americký akciový index US500 sa už niekoľko dní obchoduje v pomerne úzkom rozmedzí od 2900 do 2970 bodov. Akciový index zatiaľ hľadá smer, ktorý bude do značnej miery ovplyvnený vývojom vzťahov medzi USA a Čínou, ako aj vývojom pandémie koronavírusu. V prípade, ak by sa index dokázal vymaniť z pásma, najbližšiu úroveň rezistencie predstavuje psychologická hranica 3000 bodov, v opačnom prípade je hranica 2870 bodov prvým supportom. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět