Denné zhrnutie: Nálada na trhoch sa zhoršuje, akciové indexy klesajú

16:53 15 October 2020

Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v červených číslach, pričom výnosy na amerických vládnych dlhopisoch zaznamenali pokles. Na komoditných trhoch dnes zaznamenali pokles ceny ropy, pričom priemyselné a drahé kovy sa obchodovali zmiešane. Na forexovom trhu sa dnes najviac darilo americkému doláru, pričom najvýraznejší pokles zaznamenala nórska koruna, austrálsky a novozélandský dolár.

Akciové trhy dnes klesajú vďaka pokračujúcemu nárastu nových prípadov koronavírusu v mnohých krajinách. Niektoré krajiny navyše začali opätovne zavádzať čiastočné blokovacie opatrenia. Aj keď to vo väčšine prípadov nesúvisí s celou krajinou, ale iba s najviac postihnutými regiónmi, nemožno vylúčiť zavedenie blokovacích opatrení v celej krajine, ak by sa situácia aj naďalej zhoršovala. Berlín sa rozhodol obmedziť nočný život, zatiaľ čo sa očakáva, že Londýn čoskoro oznámi zákaz vnútorných zhromaždení. Nemecká kancelárka Merkelová uviedla, že ak šírenie vírusu nebude obmedzené do 10 dní, budú zavedené prísnejšie opatrenia.

Z makroekonomického kalendára boli zverejnené žiadosti o podporu v USA, ktoré vzrástli na 898 tis., zatiaľ čo trhy očakávali pokles z 845 tis. na 825 tis.

 

Po rýchlom výpredaji na svetových akciových trhoch sa indexu US500 podarilo odraziť od kĺzavého priemeru s periódou 50 (fialová čiara, časový rámec H4), ktorý slúžil ako podpora. Ak by predajcovia opäť získali kontrolu nad trhom, mohla by poskytnúť podporu oblasť na úrovni 3 420 bodov. Na druhej strane, bariéra na hladine 3 500 bodov by sa mohla považovať za najbližší cieľ pre býkov na trhu. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět