Denné zhrnutie: Napätie medzi USA a Čínou rastie

16:55 21 May 2020

Akciové indexy v Európe a v USA sa obchodujú v červených číslach, pričom výnosy na dlhopisoch zaznamenali pokles. Drahé kovy taktiež klesali, pričom mierny nárast zaznamenala cena ropy.

Na trhoch sa objavila vlna negatívnej nálady, nakoľko rastie napätie medzi USA a Čínou. Americký senát dnes schválil zákon, ktorý môže delistovať niektoré čínske spoločnosti z amerických búrz. Tento krok zo strany USA by mohol vyvolať reakciu zo strany Číny, čo by mohlo ohroziť hospodárske oživenie. 

Z makroekonomického kalendára boli zverejnené nové žiadosti o podporu z USA, ktoré skončili na úrovni 2,438 milióna, pričom sa očakávala úroveň 2,4 milióna. Celkové žiadosti o podporu sa od 21. marca (začiatok vypuknutia pandémie v USA) rapídne zvýšili na približne 39 miliónov.

Americký akciový index US500 sa nedokázal dostať nad rezistenciu v oblasti 2950/2970 bodov a dnes sa opäť obchoduje pod hladinou 2950 bodov. V prípade, ak by sa pokles prehĺbil, cena môže testovať najbližší support na okolo úrovne 2870 bodov. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět