Koronavírus: market update

17:42 21 May 2020
  • Celkový počet potvrdených prípadov koronavírusu presiahol 5,10 milióna, z ktorých zomrelo viac ako 329 000 a zotavilo sa viac ako 2,03 milióna.
  • USA zostávajú epicentrom choroby s viac ako 1,59 miliónmi prípadov. Rusko, ktoré je druhou najhoršie postihnutou krajinou, zaznamenalo 317 554 prípadov. Latinská Amerika v minulom týždni predstihla Spojené štáty a Európu v pošte nových prípadov za deň. Veľký počet týchto nových prípadov pochádza z Brazílie, ktorá nedávno prekonala Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo a stala sa treťou najviac infikovanou krajinou na svete.

Po celom svete stále rastie počet nových infekcií. Ruské orgány oznámili 8 849 nových prípadov nového koronavírusu. Brazílske ministerstvo zdravotníctva oznámilo za jeden deň takmer 20 000 nových infekcií. Potvrdené prípady v Brazílii sa dostali už na 293 357. Zdroj: Financial Times

Včera bolo nahlásených viac ako 100 000 nových prípadov, pričom už tretí deň prekonávajú týždenný priemer, ktorý je na úrovni 93 963 prípadov. Zdroj: Worldometers

  • Indonézia na začiatku Ramadánu oznámila zákaz domácej leteckej a námornej dopravy s cieľom obmedziť ohnisko, odvtedy však niektoré z týchto obmedzení zmiernila, čo vyvolalo zmätok a kritiku medzi skupinami spoločnosti.
  • Japonsko zníži stav núdze v Osake, Kjóte a Hyogu, keď klesne počet infekcií COVID-10. Medzitým by Tokio a ďalšie štyri prefektúry vrátane severného ostrova Hokkaido zostali v stave núdze.

Indonézia v stredu oznámila svoj najväčší denný nárast nových infekcií. Medzitým sa prípady v Japonsku stabilizovali. Zdroj: Financial Times

  • Mexické ministerstvo zdravotníctva v stredu zaregistrovalo 2 248 nových infekcií koronavírusum. Celkový počet infektcií v krajine sa vyšplhal na 56 594. Mexiko zaznamenalo najväčší denný nárast infekcií v utorok, keď oznámilo 2 713 nových prípadov.
  • Počet potvrdených prípadov koronavírusu v Peru prekročil 100 000, informovalo ministerstvo zdravotníctva v stredu. V juhoamerickej krajine, ktorá je od marca uzamknutá na celoštátnej úrovni, je 104 020 potvrdených prípadov a počet obetí vzrástol na 3 024, uviedlo ministerstvo.

Krajiny Latinskej Ameriky stále zaznamenávajú rastúci počet nových infekcií. Zdroj: Financial Times

  • Juhoafrická republika v stredu zaznamenala svoju prvú novorodeneckú smrť na koronavírusy, keď počet obetí vzrástol o 27 na 339. Dvojdňové dieťa sa narodilo predčasne a malo pľúcne ťažkosti, ktoré si vyžadovali okamžite po narodení ventiláciu, uviedla ministerka zdravotníctva Juhoafrickej republiky, Zweli Mkhize, ktoré čelí najväčšiemu počtu infekcií v Afrike, pričom zaznamenala 803 nových prípadov v 24-hodinovom cykle. Celkovo je teda v krajine 18 003 prípadov.
  • USA sú krajinou s najviac úmrtiami spôsobenými vírusom (94 000), nasledovanými Spojeným kráľovstvom, Talianskom, Francúzskom a Španielskom.

Včera zomrelo na koronavírus 4 685 ľudí, čo prekonalo 7-dňový priemer, ktorý v súčasnosti dosahuje 4 447. Zdroj: Worldometers

  • Mexické ministerstvo zdravotníctva v stredu zaznamenalo ďalších 424 úmrtí, čo predstavuje rekordný počet obetí za jeden deň od začiatku pandémie. Celkovo zaznamenalo Mexiko 6 090 úmrtí. Brazílske ministerstvo zdravotníctva oznámilo 888 nových úmrtí. Celkový počet úmrtí na vírus už prekročil 18 000.
Zdá sa, že denná miera úmrtnosti v krajinách Latinskej Ameriky, ako je Mexiko a Brazília, stúpa. Zdroj: Financial Times
Sdílet
Zpět