Kryptomeny: Bitcoin sa drží nad hladinou 10000$

17:51 14. února 2020
  • Bitcoin sa obchoduje nad kľúčovou úrovňou
  • Ethereum zrýchlil pohyb nahor

Bitcoin včera dosiahol najvyššiu úroveň od 26. októbra. Kryptomena dosiahla hodnotu 10450 dolárov, ale v súčasnosti je možné pozorovať malú korekciu. Keď sa pozrieme na druhú najväčšiu kryptomenu, Ethereum, môžeme si všimnúť , že nedávny posun smerom nahor bol ešte silnejší, ako v prípade Bitcoinu a altcoin vo štvrtok dosiahol cenu 270 dolárov. Pozrime sa bližšie na grafy BTC a ETH.

 

Kryptomenám sa teraz darí, keďže trhový strop Bitcoinu (BTC) presahuje 185 miliárd dolárov a Etherea(ETH) sa blíži k hranici 30 miliárd dolárov. Ripple (XRP) si stále drží tretie miesto. Zdroj: coinmarketcap.com

Najprv sa pozrime na technickú situáciu na grafe Bitcoinu. Keď sa pozrieme na interval H4, môžeme si všimnúť, že BTC sa obchoduje v rastovom trende a cena sa nachádza nad kľúčovou úrovňou 10 000 dolárov. Ak by však cena klesla pod uvedenú úroveň, predajcovia budú smerovať k hranici 9500 dolárov, pretože ide o podporu označenú dolnou hranicou štruktúry Overbalance a dolnou hranicou rastového kanála. Podľa metodiky Overbalance, pokiaľ Bitcoin zostane nad hranicou 9500 dolárov, trend zostáva rastový. Zlom nižšie môže spôsobiť väčšiu korekciu nadol.

 

Interval BITCOIN H4. Zdroj: xStation5

Pri pohľade na Ethereum si môžeme všimnúť, že rast sa v poslednom čase zrýchlil. Po tom, čo cena prekonala hranicu 238 dolárov sa ETH posunul smerom k odporu označenému 61,8% Fibonacciho úrovňou. Ak prevládne súčasný sentiment, existuje možnosť, že rast bude pokračovať smerom k nasledujúcemu Fibonacciho retracementu (78,6%). Na druhej strane, úroveň 238 dolárov by mala fungovať ako najbližšia podpora.

 

ETHEREUM D1 interval. Zdroj: xStation5​​​​​​​

Sdílet
Zpět