🏆Zlato prehlbuje pokles po údajoch z USA

17:13 16 September 2021

📉Ceny zlata klesajú o viac ako 2%, zatiaľ čo americký dolár posilňuje

Drahé kovy sa dnes obchodujú pod silným predajným tlakom. Popoludní zlato kleslo o viac ako 2% a cena sa blíži k 1750 dolárom za uncu. Ešte intenzívnejší výpredaj je možné vidieť na trhu so striebrom, kde poklesy dosiahli takmer 5%!

Dnešný negatívny sentiment je čiastočne dôsledkom posilnenia amerického dolára a nárastu výnosov na amerických dlhopisoch. K tejto situácii prispeli silné dáta maloobchodných tržieb v USA za august. Lepšie než očakávané údaje znamenajú potenciálne vyšší tlak na americkú centrálnu banku, aby konečne začala proces znižovania programu nákupu aktív (uťahovanie). Týždenná správa o žiadostiach o podporu bola mierným sklamaním, ale ukázala, že trh práce zostal napriek nedávnemu hurikánu Ida relatívne odolný. Septembrový index Philadelphie Fed pozitívne prekvapil (30,7 vs. 18,9 prognóza). Americká ekonomika preto zostáva relatívne odolná, aj vzhľadom na variant Delta. Počas dnešného obchodovania je možné vidieť, že investori sa prikláňajú k skoršiemu zavedeniu uťahovania MP, čo rozhodne nie je v prospech drahých kovov.

 

Zlato dnes prudko kleslo a cena sa blíži k 1750 dolárom za uncu – ide o najnižšiu úroveň za viac ako mesiac. Prvá línia podpory sa nachádza okolo 78,6% Fibonacciho retracementu poslednej vzostupnej vlny, zatiaľ čo kľúčová úroveň podpory leží okolo hladiny 1720 dolárov za uncu, t. J. minimá z prvej polovice augusta. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět