Denné zhrnutie: Na trhoch ostáva pozitívna nálada pred zajtrajším zahájením výsledkovej sezóny

19:51 13 January 2020

Americké akciové indexy dnes dosahujú nové historicky najvyššie úrovne, pričom najviac sa darilo technologickým spoločnostiam. Akciové indexy profitujú vďaka plánovanému podpísaniu prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou, ktorá sa má uskutočniť v stredu. Pozitívnu náladu na trhoch podporilo aj to, že USA stiahli obvinenie Číny z toho, že je menovým manipulátorom.

Britská libra pokračuje v oslabovaní oproti všetkým hlavným menovým párom, keďže jeden z hlasujúcich členov BoE sa vyjadril, že ak sa nedostavia náznaky oživenia ekonomiky, bude hlasovať za zníženie úrokových sadzieb na januárovom zasadaní, pretože podľa odhadov už druhý mesiac v krajine stagnuje rast HDP. Dnešné dáta taktiež nepodporili sentiment na libre, keďže priemyselná produkcia zaznamenala v novembri medziročný pokles o 1,6% (očakával sa pokles o 1,4%).

Zajtra nás čaká oficiálne zahájenie výsledkovej sezóny. Medzi najdôležitejšie spoločnosti, ktoré budú reportovať výsledky patria: Delta Air Lines, JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo. Zajtrajší deň môže byť charakteristický zvýšenou volatilitou, keďže sa dôjde aspoň k náznaku, či najmä banky dokázali splniť očakávania analytikov.

Menový pár GBPUSD prekonal support v oblasti 1,30. V prípade, ak dokáže uzavrieť denná sviečka nad spomínanou úrovňou supportu, otvorí sa priestor pre pokles k hranici 1,29. Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět