Graf dňa - UK100 (20.09.2021)

10:14 20 September 2021

Akciové trhy po celom svete dnes klesajú. Výpredaj je odôvodnený rastúcimi obavami zo zlyhania čínskej realitnej spoločnosti Evergrande a potenciálnym dominovým efektom. Presné škody čínskych akcií nie sú známe, pretože trhy v Číne sú dnes z dôvodu sviatkov zatvorené. Mnoho čínskych spoločností kótovaných na burze v Hongkongu sa však dnes masívne prepadlo a index Hang Seng klesol o viac ako 3,3%.

Obchodovanie v Európe bolo zahájené v negatívnej nálade - väčšina indexov blue chips zo starého kontinentu sa obchodovala o 1,5-2% nižšie. UK FTSE 100 (UK100) je jedným z najlepšie fungujúcich európskych indexov, pretože klesá „iba“ o 1,4%. Pohľad na graf UK100 nám ukazuje, že index sa prelomil pod spodnú hranicu zostupného kanála a dosiahol najnižšiu úroveň od polovice júla. UK100 v súčasnej dobe testuje zónu podpory označenú 23,6% retracementom nedávneho vzostupného impulzu, ako aj kĺzavým priemerom s periódou 200. V prípade pokračovania poklesu môže hodnota klesnúť k júlovým minimám v oblasti 6 750 bodov.

Začněte investovat ještě dnes nebo vyzkoušejte demo zdarma

OTEVŘÍT OBCHODNÍ ÚČET VYZKOUŠET DEMO Stáhnout mobilní aplikaci Stáhnout mobilní aplikaci

Je dôležité poznamenať, že Bank of England má oznámiť svoje rozhodnutie o sadzbách tento štvrtok o 13:00. Vzhľadom na prudké zrýchlenie britskej inflácie a nedávny chaos na britskom energetickom trhu, možno očakávať jastrabie komentáre.

Zdroj: xStation5

Sdílet
Zpět