­čôť 3 sc├ęn├í┼Öe pro zased├ín├ş ECB ­čĽĹ

10:46 10. septembra 2020

P┼Öe─Źt─Ťte si na┼íi anal├Żzu a p┼Öipravte se na fundament t├Żdne!

Rozhodnutí o sazbách ECB (13:45) a tisková konference guvernérky Lagardové (14:30) pat┼Öí mezi nejvíce o─Źekávané události v tomto týdnu.

Neutrální scéná┼Ö

Banka mírn─Ť zm─Ťní projekce a uká┼że na rizika p┼Öíliš nízké inflace. Nazna─Źí, ┼że další uvol┼łování m─Ťnové politiky by mohlo být nezbytné, pokud z┼»stane výhled inflace nep┼Öíznivý. Po v─Źerejších spekulacích to vypadá, ┼że toto scéná┼Ö trh o─Źekává. Proto by m─Ťl být tento výstup pro EURUSD a DE30 z mo┼żných scéná┼Ö┼» nejvíce neutrální.

Holubi─Źí scéná┼Ö

ECB výrazn─Ť sní┼żí infla─Źní projekce a prodlou┼żí program nákupu aktiv PEPP z ─Źervna 2021 na pozd─Ťjší období. Zatímco více kvantitativního uvol┼łování by nem─Ťlo mít výrazný pozitivní dopad na ekonomický výhled (a┼ż na r┼»st cen aktiv), tak ECB by mohla být p┼Öinucena reagovat na holubi─Źí Fed. Holubi─Źí výstup ze zasedání je obvykle negativní pro EURUSD a pozitivní pro DE30.

Jest┼Öábí scéná┼Ö

ECB mírn─Ť zlepší své ekonomické projekce a zárove┼ł nenazna─Źí další uvol┼łování m─Ťnové politiky. Tento scéná┼Ö nevypadá p┼Öíliš pravd─Ťpodobn─Ť, ale spekuluje se, ┼że n─Ťkte┼Öí ─Źlenové bankovní rady nejsou p┼Öíliš naklon─Ťni dalšímu uvol┼łování. Jest┼Öábí rozhodnutí jsou obvykle pozitivní pro EURUSD a negativní pro DE30.

─îervnové ekonomické projekce ECB jsou klí─Źovým odrazovým m┼»stkem pro dnešní rozhodnutí o sazbách a tiskovou konferenci:

Zdroj: ECB

Nezapome┼łte se podívat do sekce "Zprávy", kde pozd─Ťji naleznete náš komentá┼Ö k výstupu ze zasedání ECB

Zdie─ża┼ą
Sp├Ą┼ą