Založiť reálny účet Založit Demo

Australský dolar navyšuje ztráty po zveřejnění zápisu z posledního zasedání RBA

11:31 8. februára 2019

Shrnutí:

  • Australský dolar ztrácí v reakci na výrazné snížení odhadu ekonomického růstu a inflace ze strany centrální banky

  • RBA už pravděpodobně v tomto ekonomickém cyklu nebude utahovat měnovou politiku.

  • Prvním výraznějším supportem na AUDUSD se zdá být okolí úrovně 0,7040

Nejhorší v tomto týdnu

Australský dolar navyšuje ztráty z počátku týdne. Hlavním důvodem je ranní vydání zápisu z posledního zasedání australské centrální banky RBA. Všimněme si, že měna protinožců ztratila dosud v tomto týdnu 2,3 %, a to hlavně v reakci na změnu postoje guvernéra RBA Philippa Loweho, který naznačil možný pokles úrokových sazeb, pokud by byly splněny určité podmínky. Dnešní pád jde však hlavně na vrub poklesu výhledu ekonomického růstu a růstu cen. V tabulce níže naleznete shrnutí aktuálních predikcí RBA.

Australská centrální banka očekává výrazně nižší tempo ekonomického růstu a inflace v následujících čtvrtletích. Zdroj: RBA

Očekávaný růst ekonomiky se snížil na 2,75 % z 3,25 % zmíněných v předchozím zápisu. Ten samý scénář potkal také výhled do roku 2020. Je třeba zmínit, že dle výhledu banky by první pololetí mělo být výrazně horší než druhé. Růst by měl spadnout až na 2,25 % z předchozích 3,25 %. Dění v Austrálii tak následuje převažující vývoj v ostatních vyspělých ekonomikách, kde už často došlo k revizím ekonomického růstu směrem dolů. Úprava výhledu inflace znamená, že RBA v nejbližších letech zřejmě nedodrží inflační cíl stanovený na 2,5 %. Takže se dá očekávat, že utahování měnové politiky by už v tomto ekonomickém cyklu mohlo být minulostí.

Na základě dnešních dat trh zvýšil šanci na pokles úrokových sazeb v Austrálii do konce roku z 30 % na 60 %. Zásadní změna fundamentu by mohla mít na australský dolar negativní dopad, a to alespoň v krátkodobém horizontu. Vývoj páru AUDUSD by v následujících týdnech mohl více záviset na dění v USA. Trh se zaměří na to, zda nezačne výrazněji zpomalovat také americká ekonomika.

Týdenní časový rámec na AUDUSD ukazuje, že se páru nepodařilo prorazit rezistenci v blízkosti úrovně 0,7295. Prvním výraznějším supportem se zdá být oblast v okolí 0,7040. Tady by se mohlo jednat o úroveň, kde by medvědi mohli začít realizovat své pozice. Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť