Bitcoin blízko 9měsíčního maxima 📈 Kryptoměny rozšiřují býčí dynamiku

12:10 20. marca 2023
  • Slabší nálada na burzách nezabránila růstu kryptoměn

  • Korelace ceny BTC s hlavními indexy v poslední době znatelně poklesla

  • Cena bitcoinu se blíží překoupeným úrovním a 61,8 Fibonacciho retracementu 

Nedávné oslabení bank způsobilo příliv kapitálu do kryptoměn ze dvou důvodů. Hlavní příjemce rally - decentralizovaný Bitcoin - není přímo závislý na centralizovaném finančním sektoru. Za druhé, tváří v tvář stupňujícím se problémům bank se zvýšila šance na pivot Federálního rezervního systému. Od pádu SVB Fed již dvakrát naznačil podporu tržní likvidity, což investoři brali jako pozitivní prognózu. Stále nelze předvídat, jakým způsobem se krize vyvine, ale její zadržení v souvislosti s převzetím Credit Suisse ze strany UBS spolu s potenciálně holubičím postojem Fedu by mohlo být katalyzátorem růstu rizikových aktiv. 

Ve středu ve 20:00 SEČ trhy uvidí, zda skutečně Jerome Powell bude ochoten Wall Street zmírnit a změnit svůj postoj na holubičí. Pokud investoři vycítí, že Fed pod tlakem systémových obav měkne, rally na kryptoměnách se pravděpodobně prodlouží. Zároveň je obtížné si představit, že by cena BTC nadále rostla, pokud by se rozsah současné krize výrazně zvětšil.

Začnite investovať ešte dnes alebo vyskúšajte demo zdarma

OTVORIŤ OBCHODNÝ ÚČET VYSKÚŠAŤ DEMO Stiahnuť mobilnú aplikáciu Stiahnuť mobilnú aplikáciu

CoinDesk - Unknown

Pokles cen po pádu banky SVB netrval dlouho. Bitcoin trhy překvapil a od té doby vzrostl o téměř 30 %. Zdroje: CoinDeskNejvětší z kryptoměn má za sebou jeden z nejlepších týdnů za posledních několik let, kdy její cena vzrostla o více než 20 %.  Zdroj: BloombergObrácená formace hlava a ramena může být předzvěstí býčího pokusu o překonání hlavní psychologické úrovně odporu 30 000 USD. Zdroj: BloombergTrhy vidí více než 43% šanci, že Federální rezervní systém ve středu úrokové sazby nezvýší. Ještě před dvěma týdny přitom trhy viděly šanci na zvýšení o 50 bb. To je drastická změna. Zdroj: CME GroupMnožství uložených BTC v takzvaných "studených peněženkách" největších držitelů BTC z řad takzvaných velryb (nad 1 000 BTC) je na úrovni, která byla naposledy zaznamenána v polovině roku 2020. To může naznačovat, že pokud si cena BTC udrží dynamiku, množství BTC v portfoliích velryb se opět zvýší. Prozatím však množství kryptoměn v peněženkách velryb nadále klesá, což by mohlo naznačovat jejich odesílání BTC na burzy a pokračující averzi k riziku mezi největšími držiteli. Změna tohoto trendu by byla známkou rostoucí síly největších z kryptoměn. Zdroj: Glassnode

Bitcoin, interval D1. Cena se přiblížila k 28 700 USD, což se shoduje se zrušením 61,8 Fibonacciho bodu vzestupné vlny zahájené na jaře 2020. Ukazatel RSI indikuje překoupenou úroveň signalizující možnou korekci. Zdroj: xStation5

Tento materiál je marketingovou komunikáciou v zmysle čl. 24 ods. 3 smernice Európskeho parlamentu a Rady 2014/65/EÚ z 15. mája 2014 o trhoch s finančnými nástrojmi, ktorou sa mení smernica 2002/92/ES a smernica 2011/61/EÚ (MiFID II). Marketingová komunikácia nie je investičným odporúčaním ani informáciou odporúčajúcou alebo navrhujúcou investičnú stratégiu v zmysle nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 596/2014 zo 16. apríla 2014 o zneužívaní trhu (nariadenie o zneužívaní trhu) a o zrušení smernice Európskeho parlamentu a Rady 2003/6/ES a smerníc Komisie 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a delegovaného nariadenia Komisie (EÚ) 2016/958 z 9. marca 2016, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 596/2014, pokiaľ ide o regulačné technické predpisy upravujúce technické opatrenia na objektívnu prezentáciu investičných odporúčaní alebo iných informácií, ktorými sa odporúča alebo navrhuje investičná stratégia, a na zverejňovanie osobitných záujmov alebo uvádzanie konfliktov záujmov v zmysle zákona č. 566/2001 Z. z. o cenných papieroch a investičných službách. Marketingová komunikácia je pripravená s najvyššou starostlivosťou, objektivitou, prezentuje fakty známe autorovi k dátumu prípravy a neobsahuje žiadne hodnotiace prvky. Marketingová komunikácia je pripravená bez zohľadnenia potrieb klienta, jeho individuálnej finančnej situácie a nijakým spôsobom nepredstavuje investičnú stratégiu. Marketingová komunikácia nepredstavuje ponuku na predaj, ponuku, predplatné, výzvu na nákup, reklamu alebo propagáciu akýchkoľvek finančných nástrojov. XTB S.A. organizačná zložka nezodpovedá za žiadne kroky alebo opomenutia klienta, najmä za nadobudnutie alebo predaj finančných nástrojov. XTB nezodpovedá za žiadnu stratu alebo škodu, vrátane, bez obmedzenia, akejkoľvek straty, ktorá môže vzniknúť priamo alebo nepriamo, spôsobená na základe informácií obsiahnutých v tejto marketingovej komunikácii. V prípade, že marketingová komunikácia obsahuje akékoľvek informácie o akýchkoľvek výsledkoch týkajúcich sa finančných nástrojov v nej uvedených, nepredstavujú žiadnu záruku ani prognózu budúcich výsledkov. Minulá výkonnosť nemusí nevyhnutne naznačovať budúce výsledky a každá osoba konajúca na základe týchto informácií tak robí výlučne na vlastné riziko.

Zdieľať
Späť