DAX (DE30) vystoupal na nejvyšší hodnoty od října, po 16. hodině pozor na USDCAD

11:20 24. apríla 2019

Po včerejším dosažení historických rekordů na Wall Street se dnes DAX nechce nechat zahanbit. Hlavní německý akciový index vystoupal nejvýše od října minulého roku, a to i přes slabší začátek seance, kdy se pohyboval i v negativním teritoriu. Krátce po poledni atakoval DAX úroveň 12 350 bodů.

Pozitivní sentiment nenarušily ani horší dubnové výsledky indexu podnikatelského klimatu Ifo, který klesl na 99,2 bodů, přestože se očekával mírný růst z 99,7 bodů na 99,9 bodů. Z posledních osmi výsledků se jednalo už o sedmý pokles tohoto indikátoru ekonomické aktivity.

Horší makrodata vzbuzují otázky investorů, jak dlouho by ještě mohl vydržet růst na akciových trzích. Dobrá nálada plyne z pozitivního očekávání dalšího vývoje, které podpírají velké centrální banky svými holubičími postoji. Trhy také stále těží z rýsující se nové obchodní dohody mezi USA a Čínou.

Futures na americké indexy se krátce po 13. hodině pohybovaly poblíž otevíracích úrovní. Přičemž se dnes nečekají žádné důležité zprávy, které by měly růstové momentum na akciích narušit. Uvidíme, jak se Wall Street popere s rezistencí dosažených historických maxim.

Futures ukazují na mírný růst US indexů. zdroj: Bloomberg

V 16. hodin bude zveřejněno rozhodnutí o sazbách Bank of Canada (BoC). Také kvůli holubičímu postoji Fedu se žádný růst sazeb na aktuálním zasedání nečeká a při pohledu na futures na kanadské úrokové sazby je zřetelné, že by k prvnímu růstu sazeb mohlo dojít až v září. Optimismus BoC by mohly podpořit vyšší ceny ropy, které tvoří významnou část kanadských exportů.

 Pár USDCAD se obchoduje poblíž klíčové rezistence pár hodin před zveřejněním výsledků ze zasedání BoC. zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť