Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem budou kanadské maloobchodní prodeje

8:20 19. júla 2019

Shrnutí:

  • Odpoledne se na CAD projeví kanadské maloobchodní prodeje
  • Následovat budou statistiky spotřebitelské důvěry University of Michigan
  • Na zlotém budeme čekat na dopad polských maloobchodních prodejů

10:00 - eurozóna - výsledky běžného účtu za květen

10:00 - Polské maloobchodní prodeje za červen: Polská ekonomika pokračuje v růstu podporovaná silným růstem mezd a spotřebitelskou důvěrou. Navíc se brzy dočkáme dalšího příjmu domácností díky "500+ programu" (500 PLN vyplaceno měsíčně za každé dítě) a také změn v daňové oblasti. Tyto změny by měly přinést akcelerace spotřebitelských nákupů a výrazně se podílet na růstu letošního HDP. V červnu by měly maloobchodní prodeje vzrůst meziročně o 6 % (běžné ceny), ale negativní kalendářní vliv (-2 pracovní dny ve srovnání s 2018) by mohl vést k nižšímu růstu.

14:30 - Maloobchodní prodeje za květen z Kanady: Konsenzus analytiků hovoří o růstu o 0,3 % m/m a o růstu jádrového ukazatele o 0,4 % m/m. Poslední makrodata z Kanady byla veskrze pozitivní, což by mohlo trh utvrzovat v názoru, že ani přes očekávaný pokles sazeb v USA bychom se stejného kroku nemuseli jen tak dočkat v Kanadě.

16:00 - Spotřebitelská důvěra UoM za červenec: První odhad za červenec by dle konsenzu měl ukázat růst na 98,8 bodů z předchozích 98,2 bodů. Navíc se očekává růst subindexu současných podmínek i očekávání. Dobrý výsledek by mohl být dalším signálem Fedu, že není aktuálně nutné snižovat úrokové sazby o více než čtvrt procentního bodu.

Projevy centrálních bankéřů: 

  • 17:10 - Fed Bullard

  • 9:30 - Fed Rosengren

Zdieľať
Späť