Ekonomický kalendář: Pozornost se dnes soustředí na večerní zápis ze zasedání Fedu

8:57 9. októbra 2019

Shrnutí:

  • Včerejší API report naznačil růst zásob ropy nad očekávání. Potvrdí tento trend dnešní DoE?

  • Guvernér Fedu dnes opět vystoupí s projevem

  • Až do večera si počkáme na zápis ze zasedání Fedu

16:00 - USA, velkoobchodní zásoby za srpen. Velkoobchodní zásoby jsou jediná "tvrdá" data z USA, která jsou dnes na programu. Trh čeká vzestup o 0,4 % m/m po předchozím růstu o 0,2 % m/m. Nicméně nelze čekat, že při jakémkoli standardním výsledku trhy výrazněji zareagují.

16:30 - DoE report stavu zásob ropy a ropných produktů v USA. Včerejší API report ukázal vyšší vzestup zásob ropy, než se čekalo - o 4,1 mil. barelů oproti očekávaným +2,6 mil. barelů. Report neměl výraznější dopad na ropné trhy, které se drží na nízkých úrovních. Dnešní DoE report je důležitější než API. Vzestup zásob se očekává. Větší reakci bychom mohli čekat, pokud by dnešní data růst zásob nepotvrdila.

16:30 - Projev guvernéra Fedu Powella. Je jasné, že jakýkoliv projev vrchního představitele Fedu můžeme považovat za událost s potenciálně výrazným dopadem na trhy. Už v jeho včerejším projevu jsme se dozvěděli, že Fed se kvůli nedávným problémům s likviditou chystá znovu nakupovat americké krátkodobé dluhopisy. Dnes bychom se mohli dozvědět další podrobnosti. Trh dle guvernérových slov nemá tyto nákupy považovat za kvantitativní uvolňování, nicméně dopad na trhy bude podobný. Projev bude doprovázen dotazy publika, takže o zajímavé detaily by neměla být nouze.

20:00 - Zápis z posledního zasedání FOMC. Fed snížil na posledním zasedání sazby o dalších 25 bps, nicméně trval na tom, že se jedná pouze o úpravu v rámci současného cyklu a hlavním důvodem jsou externí faktory ohrožující ekonomický růst v USA. Zápis by měl zopakovat tyto myšlenky, ale zároveň bychom se mohli dozvědět další detaily. Výrazné holubičí vyznění by mohlo přinést pochyby ohledně snížení sazeb už na říjnovém zasedání.

Zdieľať
Späť