Market alert: Můžeme očekávat další růst hodnoty Bitcoinu?

9:46 25. apríla 2019

Bitcoin opět rychle roste. Z prosincových minim už přidal 73 % a mohl by mít našlápnuto k dalším ziskům. Důvody jeho růstu nejsou ovšem vůbec jednoznačné. V této analýze se věnujeme poslednímu vývoji na této kryptoměně z pohledu fundamentů i technické analýzy. 

Shrnutí:

  • Technologie Blockchainu se rozšiřuje
  • Stál za nárůstem ceny Bitcoinu aprílový žert?
  • Objemy transakcí Bitcoinu rostou
  • Poslední trend je jasně býčí, cena se blíží důležité úrovni 6000 dolarů

Blockchain má čím dál více fanoušků

Dnes už je zřejmé, že technologie Blockchainu má mnoho potenciálu, který začalo využívat mnoho soukromých i veřejných institucí po celém světě. To dokazují například poslední zprávy z MMF nebo Světové banky, které uvažují o svých vlastních kryptoměnách. Tyto peníze by nefungovaly na klasické komerční bázi, ovšem pomohly by technologii dále rozvíjet a dodat váhu konceptu kryptoměn. Nicméně je třeba dodat, že technologie Blockchainu si získává čím dál více fanoušků i bez podpory institucí a poslední nárůst ceny Bitcoinu staví tuto technologii opět do centra dění.

Co mohlo způsobit poslední nárůst ceny… byl to vtip?

Když cena BITCOINu prudce vzrostla v prvních třech dubnových dnech, mnoho obchodníků tento nárůst ceny považovalo za důsledek aprílového žertíku. Rozšířily se zprávy, že se Warren Buffet rozhodl diverzifikovat část svých bohatých zdrojů do Bitcoinových ETF. Zpráva byla rychle dementována, nicméně cenový nárůst pokračoval. Později se také objevily zprávy, které měly souvislost s domnělým záhadným zakladatelem Bitcoinu Satoshi Nakamotem. Věří se, že Nakamoto vlastní až 1 milion Bitcoinů a známý (i kontroverzní) John McAfee oznámil, že zná Nakamota a mohl by zveřejnit jeho osobní data. Přestože není vůbec jasné, jak by toto mělo pomoci ceně Bitcoinu vzhůru, tak jakékoliv zprávy v souvislosti s Bitcoinem přitahují pozornost komunity i médií a cena skutečně dále pokračovala v růstu.

Objemy obchodovaného Bitcoinu rostou

Alespoň nějaká hodnověrná data přicházejí z bitcoinových burz. Ty reportují nárůst obchodovaných objemů na této kryptoměně. Začátek dubna přinesl nejvyšší obchodované objemy od poloviny prosince, a přestože objemy v poslední době mírně klesly, tak za první kvartál obstojně vzrostly. Mohlo by se jednak o první skutečně podložený a důležitý náznak obnoveného zájmu o Bitcoin.

Objemy na Bitcoinu v dubnu vzrostly. Zdroj: data.bitcoinity.org

Technická situace na Bitcoinu

Cena BITCOINu se nachází ve stabilním rostoucím trendu už od počátku února. Bitcoin se dokázal dostat z trojúhelníkové formace a na počátku dubna cena dále akcelerovala. V polovině měsíce jsme byli svědky určitého výběru zisků, ten ovšem nedosáhl ani intenzity únorového poklesu a cena naopak začala opět růst. Pokud sledujeme sekvenci impulzních vln, tak by obchodníci měli sledovat úroveň 6000 dolarů, která v druhé polovině roku 2018 sloužila jako velmi silný support. Na denním grafu vidíme z pohledu technické analýzy medvědí pohlcení (Bearish Engulfing), nicméně podobné formace nebyly alespoň v tomto roce schopny zastavit růst ceny Bitcoinu.

Cena BITCOINu by se mohla nacházet v páté vlně struktury Elliotových vln. Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť