Market alert: Podpoří výsledková sezóna v USA další růst na Wall Street?

12:59 10. júla 2019

Výsledková sezóna za druhé čtvrtletí startuje na začátku příštího týdne. Další vývoj na akciových trzích neovlivní pouze zveřejněné výsledky, ale také komentáře k hospodaření a výhled společností. Výsledková sezóna bude významným kurzotvorným faktorem v následujících týdnech.

Shrnutí:

  • Výsledková sezóna v USA začíná v pondělí, dle mediánu odhadu analytiků se můžeme dočkat poklesu zisku
  • Očekávání jsou relativně nízká, existuje šance na pozitivní překvapení
  • Index S&P 500 se obchoduje v blízkosti historických maxim

Nízké očekávání

Není vůbec neobvyklé, že očekávání výsledků společností za Q2 jsou docela nízko. Medián odhadu hovoří o meziročním poklesu zisku o 2,6 % (dle Factset). Pokud by měly být historická data odhadu vodítkem, tak by výsledky mohly odhady docela snadno překonat. Pokud se podíváme do historie, tak se v tomto období dařilo v posledních letech odhady překonat o 4 - 6 %. To je hlavním důvodem, proč je třeba brát odhady s rezervou. Do popředí se čím dál více dostávají také komentáře a výhled budoucího hospodaření ze samotných společností. Ty musí často počítat s nejistotou okolo americko - čínských obchodních vztahů nebo dalších kroků Fedu, který se chystá na první snížení sazeb od roku 2008. Některé sektory jsou zvláště citlivé na zahraniční poptávku - hlavně IT a materiály. Dodatečné informace firem z těchto sektorů tak budou zvláště hodnotné.

Prostor pro růst

Přestože index SP500 dosáhl nedávno na historický maxima, tak se dle základních ukazatelů nezdá být výrazně nadhodnocen. Zdroj: Bloomberg, XTB Research

Protože jsou očekávání nastavena nízko, mohlo by se stát, že výsledky podpoří další růst na Wall Street. Samozřejmě se mnohé změnilo od ocenění akcií v Q1, nicméně na základě hodnoty P/E se současné ocenění nezdá přehnané. Navíc po standardizaci poměru P/E (počítá s dvouletými týdenními daty) pro tři hlavní americké indexy jsme došli k závěru, že Wall Street má prostor k pozitivní reakci na lepší než očekávané výsledky.

Kalendář zveřejněných výsledků pro příští týden (vybrané společnosti)

Pondělí, 15. července

  • Citi

Úterý, 16. července

  • JP Morgan, Goldman Sachs, Well Fargo, Johnson & Johnson

Středa, 17. července

  • Netflix, Morgan Stanley, IBM, Bank of America ML

Čtvrtek, 18. července

  • Microsoft, Philip Morris

Pátek, 19. července

  • American Express

Technická analýza

Zdroj: xStation5

Z technického pohledu vidíme korekci na index S&P500 (US500) po dosažení úrovně 123,6 % Fibo retracementu medvědí vlny z května. Mezi úrovněmi 2950 a 2905 bodů vidíme příležitost pro vznik supportu. Naopak rezistence by se mohla nacházet v blízkosti 3005 bodů a následně na úrovni 3065 bodů - 150 % Fibo retracement zmíněného medvědího pohybu.

Zdieľať
Späť