PX má za sebou volatilní seanci, ČEZ (CEZ1.CZ) neudržel růst

17:06 23. februára 2021

V průběhu úterní seance vzrostla riziková averze na finančních trzích. Evropské indexy končí v červených číslech a na nižších úrovních se obchoduje také Wall Street, kde ztráty vedou technologické akcie. Náladu však může zlepšit guvernér Fedu Powell, který vystoupil v americkém kongresu s holubičím komentářem.

Indexu PX se na rozdíl od globálních indexů dlouho dařilo držet pozitivní úrovně. Závěr seance ho však zastihl v blízkosti denního minima. PX nakonec ztratil 0,05 % na závěrečných 2037,13 bodů. Objem obchodů s akciemi na BCPP za dnešní den dosáhl na nadprůměrných 909 mil. korun. Dobrý výkon indexu dlouho držel ČEZ (CEZ1.CZ), který intradenně přidával až 2,3 %, nicméně seanci ukončil s růstem pouze o 0,39 % na 517 Kč. Cenu akcií ovlivňuje včerejší zpráva o jednání o strategické spolupráci telekomunikační společnosti Vodafone s ČEZem. Nejvyšší růst dnes předvedly akcie Erste Bank (RBAG.CZ;+2,37 % na 691,60 Kč). Není bez zajímavosti, že v pátek před otevřením trhu banka zveřejní hospodářské výsledky. Dalším bankám se už tak nedařilo. Komerční banka (KOMB.CZ) přidala 0,76 % na závěrečnou cenu 663 Kč. A akcie MONETA Money Bank (MONET.CZ) klesly o 0,25 % na 78,90 Kč. Byla to však právě Moneta, která včera dokázala výrazně růst v kontrastu s propadem Komerčky a Erste. Phillip Morris (TABAK.CZ) ztratil 0,53 % na 15 140 Kč.

Akcie společnosti ČEZ hned po otevření trhu výrazně rostly, ovšem závěr seance téměř veškeré zisky smazal. Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť