Sedm zemí EU zakládá skupinu na propagaci technologie blockchainu

12:51 6. decembra 2018

Shrnutí

  • Sedm jihoevropských zemí bude propagovat využití blockchainu

  • Čtyři blockchainové společnosti vytvořily evropskou blockchainovou asociaci

  • Bitcoin (BITCOIN na xStaion5) roste o 2 %

 

Trh kryptoměn zahájil dnešní seanci propadem, a to až na jednu výjimku, kterou se stal Bitcoin. Ten dnes, na rozdíl od zbytku ekosystému, roste o přibližně 2 %. Pod největším tlakem se naopak nachází DASH, který se propadl o více než 9 %. Tržní kapitalizace všech kryptoměn však mírně klesá a aktuálně dosahuje 123 miliard dolarů.

Bitcoin (BITCOIN na xStation5) rostl o 2 %, ale i tak se dál nachází na dosah listopadových low. 

Jihoevropské země propagují technologii blockchainu

Sedm evropských zemí - Francie, Itálie, Španělsko, Portugalsko, Malta a Kypr - založilo skupinu pod názvem “Mediterranean seven”, která se bude snažit propagovat využití technologie blockchainu napříč celým regionem, a to ve snaze pomoci jednotlivým ekonomikám. Organizace věří, že tato technologie, společně například s technologií G5 a umělou inteligencí může být silným faktorem k tolik potřebné ekonomické transformaci celého regionu.

Dash (DASH na xStation5) je jednou z nejslabších kryptoměn a klesá o 9 %. Jak naznačuje graf výše, výprodej na kryptu i nadále pokračuje.  

Ripple a další vytvořily blockchainovou asociaci v Evropě

Čtyři blockchainové společnosti - Ripple, NEM, EMURGO/Cardano a Fetch.AI - vytvořily blockchainovou asociaci s názvem “Blockchain for Europe”. Skupina sdílí společnou vizi pro využití technologie a cíluje na to, aby se Evropa stala jejím průkopníkem. Cílem je také zahájení diskuse s evropskými politiky, relevantním odvětvím průmyslu a akademickou obcí.

Zdieľať
Späť