TOP 3 grafy tohoto týdne - Černý pátek speciál

17:50 27. novembra 2019

Shrnutí:

  • Walmart (WMT.US) se obchoduje v blízkosti historických maxim
  • Amazon (AMZN.US) se odrazil od supportu na 1740 dolarech
  • FedEx (FDX.US) by mohl prorazit klesající trendovou čáru

Černý pátek, jeden z nejvíce rušných dnů nejen pro americké obchodníky, se blíží. Velké mezinárodní korporace stejně jako malí prodejci jsou zaplaveni spotřebiteli lačnícími po výhodných nabídkách. Slevy ve výši 40 - 50 % jsou běžné a není tak velkým překvapením, že spotřebitelé odkládají své nákupy právě na tento den. Navíc Černý pátek je necelý měsíc před vánočními svátky, takže je velmi dobrou příležitostí k nákupu dárků ve výrazných slevách.

Americký akciový trh bude ve čtvrtek zavřený kvůli dne Díkuvzdání a znovu připraven bude až na páteční seanci. Nicméně NYSE a Nasdaq uzavřou o něco dříve - již v 19. hodin. V naší speciální edici "TOP 3 grafů tohoto týdne" se  podíváme na 3 společnosti, pro které bude Černý pátek obzvláště důležitý - Walmart (WMT.US), Amazon (AMZN.US) a FedEx (FDX.US)

Walmart (WMT.US) se obchoduje v blízkosti rekordních maxim

Walmart, největší americký řetězec supermarketů, je první společností, na kterou se dnes podíváme. Její akcie se obchodují v blízkosti historických maxim a dobré prodeje v průběhu Černého pátku by mohly přesvědčit investory k dalšímu nákupu jejich akcií. Pokud se podíváme na denní graf, je zřetelné, že se společnost obchoduje v blízkosti 50období klouzavého průměru. Odraz vzhůru by mohl akcie dostat až k ceně 127,6 dolarů - jedná se o 161,8 % externí Fibo retracement poslední korekce. Na druhou stranu průraz pod další klouzavý průměr - 100období (modrá čára) by volal po realizaci medvědího scénáře. Pokud by se tak stalo, tak cena by mohla spadnout až ke spodní limitě struktury Overbalance označené zeleným obdélníkem.

WMT.US D1 interval. Zdroj: xStation5

Amazon (AMZN.US) se odrazil od úrovně supportu na 1740 dolarech

Amazon je největším maloobchodním prodejcem na světě. Pokud se podíváme na D1 časový rámec, tak je zřetelný odraz od úrovně 1740 dolarů, který je označen spodní limitou struktury Overbalance. Navíc cena prorazila nad 50období klouzavý průměr, což by mohlo být považováno za pozitivní znak aktivity býků. Průraz nad 100období klouzavý průměr by byl dalším potvrzením zájmu investorů a mohli bychom se tak následně dočkat také zvýšeného momenta. V případě tohoto scénáře by se obchodníci měli zaměřit na silnou zónu nabídky na 2000 dolarech.

AMZN.US D1 interval. Zdroj: xStation5

FedEx (FDX.US) by mohl prorazit klesající trendovou čáru

FedEx (FDX.US), je mezinárodní přepravní společnost, která výrazně těží ze zvýšených prodejů v průběhu Černého pátku. Z technického pohledu se akcie obchoduje nad 50 a 100období klouzavým průměrem a v blízkosti klesající trendové čáry. Průraz nad by mohl být výrazným signálem pro býky a obrat trendu by tak byl na spadnutí. V případě tohoto scénáře vidíme silné úrovně rezistence na 176 a 198 dolarech.

FDX.US D1 interval. Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť