Top 3 grafy tohoto týdne: DE30, EURUSD , Měď

15:54 19. marca 2019

Shrnutí:

  • DAX (DE30) se vyšplhal zpět k zóně rezistence
  • EURUSD se před zítřejším zasedáním Fedu nachází v blízkosti horní limity klínu
  • Měď se obchoduje u horní hrany cenového kanálu
     

Globální akciové trhy rostou a německý DAX (DE30) není výjimkou. Průraz nad klesající trendovou přímku přinesl pouze omezenou korekci a býci se pak opět rychle ujali vesla. DAX se dnes opět obchoduje na vyšších maximech a blíží se zóně rezistence mezi 11800 - 11900 body. Tam se nacházejí lokální minima z února a března 2018 a také v blízkosti vidíme 200 denní klouzavý průměr. Medvědi by mohli využít této kombinace technických faktorů k budování pozic. Pokud by se tak skutečně stalo, první úroveň supportu vidíme v blízkosti minim z počátku března. Všimněme si, že v této oblasti můžeme nalézt kanál 50 denních klouzavých průměrů, které trh v posledních měsících respektoval.

Zdroj: xStation5

EURUSD je dalším důležitým trhem, kterého se v blízké době budou týkat důležité fundamenty. Už dnes začíná zasedání FOMC, které zítra přinese nové ekonomické projekce a tzv. "dot-chart" dalšího očekávaného vývoje úrokových sazeb.  Tisková konference Jerome Powella začne půl hodiny po rozhodnutí o sazbách dle kalendáře v 19. hodin středoevropského času. Pokud se podíváme na poslední 4 zasedání Fedu na grafu EURUSD (4 modré vertikální linie), tak lze postřehnout pattern nárůstu páru před rozhodnutím a následný propad po zveřejnění dat. Dolar v posledních seancích spíše ztrácel a EURUSD se dostal do blízkosti horní hranice klesajícího klínu. Pokud by se situace nadále vyvíjela jako z učebnice, tak budeme svědky průrazu vzhůru s možným růstem až k 1,1550. Rozhodnutí Fedu ale má dost síly poslat pár také opačným směrem.

Zdroj: xStation5

Při pohledu na komoditní trh nás dnes zajala měď. Tento průmyslový kov měl mimořádně dobrý start do nového roku díky optimismu spojeného s globálním obchodem a také nad očekávání dobrému vývoji globální ekonomiky. Od počátku roku jsme tak byli svědky 14 % nárůstu. Kupující dokázali uhájit hladinu  6 250 dolarů (červená elipsa). Navíc na D1 grafu vidíme vlajkovou formaci, která naznačuje, že v případě průrazu se cena může dostat až k úrovni 6 870 dolarů. Měli bychom také zmínit, že 50,100,200 denní klouzavé průměry hrají také v prospěch kupujících. Hlavním rizikem je protahování nebo v horším případě zrušení rozhovorů o nové obchodní smlouvě mezi USA a Čínou.

Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť