Založiť reálny účet Založit Demo

Top 3 grafy tohoto týdne: US500, TNOTE, OIL.WTI

15:47 9. apríla 2019

Shrnutí:

  • Býčí trh na Wall Street zatím nekončí
  • TNOTE padá zpět k hladině supportu
  • Ropa WTI (OIL.WTI) se obchoduje nad zónou rezistence

Na finančních trzích se stále nevzdává pozitivní nálada a zvláště to platí v případě amerického akciového trhu. Díky lepším statistikám z Číny a pozitivním poznámkám z vyjednávání o nové obchodní dohodě mezi USA a Čínou se S&P 500 (US500) stále tlačí na vyšší hodnoty. Důležitá hladina supportu nad úrovní 2800 bodů je stále vzdálenější a naopak otestování historických maxim nad hladinou 2940 stále pravděpodobnější.

Zdroj: xStation5

Situace je zajímavá také na dluhopisovém trhu. Desetileté dluhopisy (TNOTEs) jsou vnímány jako určitý druh bezpečného přístavu, a tak poslední pokles rizikové averze stojí za poklesem ceny. Z technického pohledu jsou TNOTEs taženy zpět k lokálním maximům z přelomu roku. Oblast okolo úrovně 125 dolarů může být vnímána jako zóna nejbližší rezistence. V této oblasti můžeme vidět úroveň 61.8% vnějšího retracementu růstového pohyby, který začal v září 2018.

Zdroj: xStation5

Posledním trhem, na který se dnes podíváme, je ropa. Tato komodita je tažena vzhůru nízkou rizikovou averzí, napjatou situací v Libyi a také skutečností, že by OPEC+ měl prodloužit dohodu o snížení produkce. V reakci cena WTI (OIL.WTI) prorazila nad úroveň 61,8 % Fibo posledního poklesu a zároveň se dostala nad zónu rezistence lokálních minim z poloviny minulého roku. Navíc se ropa WTI obchoduje nad 200 denním klouzavým průměrem, což dále zlepšuje vyhlídky býků. Tento průměr by měl sloužit jako support v případě hlubší korekce. Pokud budeme hledat potenciální rezistence, pozornost sklouze k zóně mezi 69 a 70 dolary, kde můžeme nalézt úroveň 78.6% Fibo. Na závěr je třeba zmínit, že současné silné momentum představuje riziko budoucích prudkých korekcí.

Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť