TOP 3 grafy tohoto týdne: USDCAD, DE30, US500,

15:16 5. mája 2020

USDCAD

Pár USDCAD se odrazil od klíčové hladiny supportu na 1,3870 a následně začal růstový trend. Zisky akcelerovaly po proražení klesající trendové čáry. Nicméně býci bojovali v posledních seancích o dosažené zisky a byli jsme svědky lokální klesající korekce. Pokud bude pokles dále pokračovat, tak úroveň 1,40 bude prvním důležitějším supportem, na který by se měli obchodníci zaměřit. Jeho proražení by mělo přinést hlubší poklesy, které by mohly dospět až k ceně 1,3870. Na druhou stranu platí, že pokud vydrží v tomto týdnu rostoucí trend, tak by se obchodníci měli zaměřit na cenu 1,4260. Tato úroveň je definována horní limitou struktury Overbalance a předchozími maximy z 21. dubna.

USDCAD H4 interval. Zdroj: xStation5

DE30

Evropské akciové trhy si na konci minulého týdne procházely silnou rally. Nový týden však začal hlavní německý akciový index DAX (DE30) medvědím gapem. Poslední růstový swing byl zastaven v blízkosti velkého cenového gapu z 9. března. Korekce z této úrovně by mohla naznačovat návrat k hlavnímu trendu, který stále zůstává klesající. Nicméně při pohledu na H4 interval je zřetelné, že se trh obchoduje v lokálním růstovém trendu. Pokračování poklesu by mohlo být vnímáno jako korekce velkého růstového impulsu s počátkem 19. března. Návrat pod psychologickou úroveň 10 000 bodů by byl výrazný medvědí signál. Ještě předtím však na úrovni 10 330 bodů leží důležitý support.

DE30 H4 interval. Zdroj: xStation5

US500

Při pohledu na denní graf US500 je patrné, že index roste v rámci platného klesajícího trendu. Poslední vzestup byl zastaven mírně nad 2 900 body, ale oblast rezistence dosud nebyla proražena (oblast označená fialovou barvou). Zmíněná oblast je definována dvěma stejnými vlnami A a C Teorie Eliottových vln. Dále pak předchozími cenovými reakcemi a úrovní 61,8 % Fibo retracementu posledního poklesu. Dle klasické technické analýzy platí, že pokud se cena udrží pod  2 900 body, tak vypadá pravděpodobněji pokračování klesajícího trendu. Nicméně rychlost poklesů není příliš velká, takže se nedá vyloučit ani opakování útoku na rezistenci na 2 900 bodech. V případě proražení bychom se mohli dočkat výraznějšího růstu, který by mohl dosáhnout až 78,6 % Fibo na úrovni 3 125 bodů.

US500 D1 interval. Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť