Top grafy tohoto týdne: GBPUSD, UK100, Měď

15:44 4. decembra 2018

Shrnutí:

  • GBPUSD čeká na rozhodnutí britského parlamentu o Brexitu

  • FTSE100(UK100) pokračuje v pohybu v rámci trojúhelníkové formace

  • Měď (COPPER) má šanci pokračovat v růstu po summitu G20

 

Závěry víkendového summitu G20 v Argentině pomohly rozpoutat vlnu optimismu na finančních trzích. Ten však možná nakonec vydržel kratší dobu, než mnozí doufali. Trhy se už zaměřují na další události - čtvrteční zasedání organizace OPEC ve Vídni a schvalování podmínek Brexitu v britském parlamentu. Už příští úterý přijde hlasování, které rozhodne o dalším osudu libry. Návrh dohody premiérky Theresy Mayové nemá v parlamentu příliš mnoho podporovatelů, i když v následujícím týdnu se může ještě mnohé změnit. Pokud se na GBPUSD podíváme pohledem technické analýzy, tak se nám pár opět odrazil od hladiny kriticky důležitého supportu, který v posledních měsících drží jako skála. Korekci také pomohly data stavebního PMI, i když velká část obchodníků je hlavně ve vleku dění okolo Brexitu. Britská vláda má před sebou kritický úkol: Přesvědčit zákonodárce, že návrh dohody je nejlepším návrhem, jakého šlo dosáhnout.

Zdroj: xStation5

Jistě není překvapením, že londýnský FTSE 100 (UK100) patří v současné době k nejzajímavějším indexům. Britské akcie jsou citlivé na pohyby libry, která výrazně reaguje na novinky z britské politické scény. Je jisté, že by britské firmy neocenily tzv. tvrdý Brexit a pokud by šance na odchod Velké Británie z EU bez dohody rostla, UK100 by se vydal opačným směrem. Možný vývoj ekonomiky by za tohoto scénáře nastínila Bank o England ve svých stress testech a jistě to nebylo zábavné čtení pro tamní korporátní sféru. Index UK100 se pohybuje ve fázi konsolidace mírně rostoucí trojúhelníkové formace. Rezistence na úrovní 7150 bodů zatím drží pevně a aktuálně ji pomáhá 50-denní klouzavý průměr. Zdá se, že klouzavé průměry podporují medvědy a přes růst trojúhelníku mohou naznačovat, že proražení rezistence ještě nemusí být na pořadu dne.

Zdroj: xStation5

Nakonec se dnes podívejme na trh s mědí (COPPER). Průmyslové kovy výrazně vzrostly v důsledku pozitivních závěrů summitu G20. Očekávání uzavření obchodní smlouvy mezi USA a Čínou by mohly výrazně pomoci zvýšit poptávku po těchto kovech. Jestli se ale nakonec dočkáme uklidnění, tak to není zatím nic jistého. Existují rozpory o tom, jak setkání Trump - Xi interpretovala americká a jak čínská strana. Zatím nejsou na papíře žádné body, které by se strany zavázaly dodržet. Pokud se podíváme na technickou situaci kovu, zdá se na první pohled pozitivní. Závěry G20 pomohly mědi prorazit klesající vlajkovou formaci vzhůru. Další silnou technickou rezistencí se zdá být až úroveň v okolí 6700 dolarů za tunu. Nicméně růst mědi je podmíněn tím, že se potvrdí optimistické vidění trhů ohledně obchodní dohody USA a Číny.

Zdroj: xStation5

Zdieľať
Späť