Trhy díky G20 zatím mírně nervózní

8:55 28. júna 2019

Shrnutí:

  • Asijské indexy klesají, zlato a americké dluhopisy před Trump-Xi schůzkou rostou
  • Podle Trumpa není kam pospíchat v případě řešení situace kolem Íránu
  • Japonská průmyslová produkce v květnu rostla, inflace v Tokiu zůstává nízká

Příprava na Trump-Xi meeting

Páteční seance zatím přinesla mírnou nervozitu, díky které jsou pod tlakem asijské indexy, zatímco z růstu těží zlato a americké dluhopisy, které se u 10letých splatností vrací ke 2 %. Investoři tak vybírají zisky a uzavírají pozice před klíčovou schůzkou Trump-Xi a tedy před fundamentem, který může začátkem nového týdne na řadu aktiv přinést větší cenové gapy. To dnes na FX pomáhá mírně hlavně bezpečným přístavům, jako je JPY a CHF. Už v ranních hodinách jsme se dnes dočkali schůzky mezi čínským prezidentem a jedním z představitelů Afriky, na které Xi odsoudil taktiku šikanování slabších států, což mohla být narážka na aktuální postup USA. To hlavní ohledně G20 nás ale stále teprve čeká až v sobotu, takže od dnešní seance žádné dramatické změny pravděpodobně očekávat nemůžeme.

Ceny zlata rostou během asijské seance, ale pouze v rámci konsolidace posledních několika dnů. Všimněte si supportu, který bychom mohli hledat na 1 414 USD v okolí 23,6% fibo úrovně.

Není kam spěchat

Podle amerického prezidenta zatím absolutně není kam spěchat v řešení otázek týkajících se Íránu. Trump to řekl na summitu G20 a zároveň dodal, že mají obě země stále dostatek času na vyjednávání. Připomeňme, že geopolitické napětí mezi oběma zeměmi výrazně vzrostlo v posledních týdnech po útocích na lodě v Ománském zálivu a sestřelení amerického drona, které vedlo k novým americkým sankcím a málem i k útoku USA na některé cíle v Íránu. Írán v reakci na sankce podle Wall Street Journal údajně pohrozil zrušením jaderné dohody z roku 2015.

Brent se blíží k důležité resistenci v okolí dvou klouzavých průměrů Zdroj: xStation5

Z dalších zpráv:

  • Japonská průmyslová produkce v květnu rostla meziročně o 2,3 %, míra nezaměstnanosti zůstala na 2,4%, inflace v hlavním městě Tokiu zůstala v červnu meziročně beze změny na 1,1 %
Zdieľať
Späť