Olli Rehn pomohl euru pod 1,11 EURUSD

8:00 16. augusta 2019

Shrnutí:

  • EURUSD klesá pod 1,11 díky komentáři Olliho Rehna

  • Indexy se pokouší o korekci dřívějších ztrát

  • Téma obchodní války může dál doléhat na sentiment

 

EURUSD klesá díky komentáři člena ECB, silnější data z USA

Zotavení na EURUSD po červencovém Fedu příliš dlouho netrvalo. Poté co měnový pár osciloval nad hranicí 1,12 EURUSD se dnes vrací zpět pod 1,11 EURUSD, zčásti i díky komentáři člena ECB Olliho Rehna, který naznačil, že by banka na zářijovém zasedání mohla překvapit a nabídnout agresivnější uvolnění měnové politiky v rámci QE a dalšího snižování sazeb. Trhy toto uvolnění do značné míry očekávají, ale komentáře z řad členů ECB byly zatím jen velmi nejednoznačné. Poslední série dat, v čele s německým HDP a ZEW indexem, ale členům ECB zdá se nedává na výběr a ti nyní musejí uvolnění měnové politiky konečně jednoznačně signalizovat.

EURUSD zatím zůstává v klesajícím trendu. Zdroj: xStation5

Americkému dolaru rovněž pomohla série velmi slušných makrodat. Přestože průmyslová produkce znovu zklamala a meziročně roste už pouze o 0,5 %, američtí spotřebitelé stále vypadají silně. Maloobchodní tržby v červenci překvapily silným růstem, a to zejména ve své jádrové podobě. Ty rostou meziročně o 3,8 %, což je nejlepší výsledek od letošního dubna. Solidní čísla pak nabídly také regionální Fed indexy z NY a Filadelfie, které rovněž překvapily pozitivně. 

Americké indexy se snaží o korekci výprodejů

Lepší makro pomohlo indexům korigovat část vysokých výprodejů ze středeční seance. Částečně pomoci by mohly i poslední tweety amerického prezidenta, který chce i nadále jednat s Čínou, i když jeho komentáře zůstávají i nadále extrémně obecné a rozhodně nevylučují další vlnu zvyšování cel. Čína navíc již uvedla, že hodlá na poslední kroky USA reagovat vlastními odvetnými opatřeními.

Zotaví se US500 z druhého lokálního low, nebo se jedná jen o falešný růst v rámci pokračující korekce jako tomu bylo v roce 2018? Zdroj: xStation5

Z dalších zpráv:

  • Mexiko snížilo sazby poprvé za posledních 5 let

  • PMI na novém Zélandu kleslo v červnu z 51,3b. Na 48,2b.

  • Ropa (+1,1 %) zatím největším vítězem páteční seance
     

Zdieľať
Späť