Americké akcie se vrací z klíčové resistence, Morgan Stanley zklamala

16:56 17. januára 2019

Shrnutí:

  • US trhy se vracejí zpět z klíčové resistence
  • Philly Fed a žádosti o podporu překonaly konsenzus, banka Morgan Stanley zklamala
  • US100 nejvíce medvědí na D1 grafu, následován US500 a US30

Futures na americké indexy jsou pod mírným tlakem poté, co se dostaly až na svá měsíční maxima. Z makra dnes přišly na řadu jen méně zajímavé výsledky z USA, kde příjemně překvapil Philly Fed i výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Philly Fed index poskočil na 17b. proti konsenzu 9,5b., a to hlavně s pomocí sub-indexu nových objednávek, který rostl na 21,3b. proti konsenzu 13,3b. Zaostával naopak sub-index nezaměstnanosti, který klesl na 9,6b. proti konsenzu 19,1b.

Navzdory svému zlepšení, Philly Fed index zůstává relativně nízko oproti minulým letům. Zdroj: XTB Macrobond

Ve stejný čas byly také zveřejněny výsledky nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, které klesly na 213 tis. z 216 tis. I zde šlo o příjemné překvapení, i když se konsenzus pohyboval jen o 6 tis. výše. Trh práce tak zůstává i nadále velmi robustní.

 

Počty nových žádostí o podporu klesly a zůstávají na historicky velmi nízkých úrovních. Zdroj: XTB Macrobond

Velké americké banky zůstávají v centru dění. Po včerejších solidních číslech Goldman Sachs a Bank of America dnes reportovala investiční banka Morgan Stanley. Ta ale příjemně překvapit nedokázala, když zveřejnila EPS pouhých 0,80 USD, což bylo 9 centů pod většinovým konsenzem. Na vině byly slabší výsledky v odděleních tradingu a poradenství. Celkové tržby MS pak klesly o 10 % na 8,55 mld. USD oproti konsenzu 9,3 mld. USD.

Akcie Morgan Stanley v minulém roce neměly zrovna nejlepší období, když se propadly až o 24 % a po dnešních výsledcích zahájily seanci níže o 4 %.

Co se středeční price action týká, nejvíce negativní z velkých amerických indexů byl US 100, který zakončil seanci v červených číslech. Dění na US500 bylo smíšené, když index dokázal zakončit seanci lehce v plusu. US30 si vedl nejlépe a i když část zisků odevzdal, jeho zisky byly včera ze všech zmíněných indexů nejvyšší.

Nasdaq futures vytvořily formaci shooting star na D1, když se index odrazil od klesající trendové linky, která sahá až zpět do minulého září. Cena se zároveň pohybuje kolem 50MA. Zdroj: xStation

Zdieľať
Späť