Asijské indexy následují korekci v USA

8:00 13. augusta 2019

Shrnutí:

  • Asijské indexy následují propad v USA a klesají, korekce se do určité míry přenáší i na měnový trh
  • Smíšená data z Austrálie, PBoC pokračuje v oslabování CNY
  • Itálie by měla stanovit datum pro hlasování o důvěře vládě

Bolestivý začátek týdne

První seance tohoto týdne se nesla v duchu dalších výprodejů na globálních trzích s Wall Street klesající o více než 1 %. Výprodej byl do značné míry způsoben situací na emerging markets v čele s kolapsem argentinského pesa, které začalo prudce klesat v reakci na výsledky prezidentských primárek, ve kterých utrpěl současný prezident drtivou porážku. Argentinský akciový index se navíc včera propadl o téměř 40 % a v dolarech dokonce klesal o více než polovinu, což byl jeho druhý nejhorší jednodenní výsledek za posledních 70 let. Negativní sentiment se díky tomu nesl napříč emerging markets měnami a negativně ovlivnil například také jihoafrický rand, nebo mexické peso. V reakci na růst averze k riziku pak začaly novu růst také americké dluhopisy, jejichž výnosy u 10 letých splatností klesly z 1,74 % zpět na 1,64 %.

Hang Seng se dostal na nejnižší úrovně letošního roku. Jakmile se cena dostane úspěšně pod 61,8 % fibo, otevře se prostor až k cenám v okolí 9 100 bodů. Zdroj: xStation5

Smíšená australská data, PBoC oslabuje CNY

Negativní sentiment zatím panuje také v Asii, kde se Hang Seng propadá o 1,3 %, Co se nového makra týká, za zmínku stojí hlavně data z Austrálie. První report se týkal podnikových podmínek, které klesly ze 4 na 2 body. Druhý report se týkal podnikové důvěry, která naopak rostla z 2 na 4 body. Data částečně pomohla AUD, který během asijské seance mírně rostl a patří dnes mezi nejsilnější z koše G10 měn. Co více, zajímavá situace panuje také na CNY, kde PBoC pokračuje v nastavování vyšší referenční ceny pro USDCNY. Ta aktuálně dosahuje 7.0326 proti včerejší 7.0211. PBoC dnes zároveň napumpovala 60 mld. CNY do trhu pomocí 7 denní repo operace.

Data z Austrálie nabídla smíšené dojmy ale AUD nakonec mírně pomohla. Zdroj: Macrobond, XTB Research

Z dalších zpráv:

  • Odpoledne by měl být stanoven termín pro hlasování o nedůvěře vládě v Itálii
  • Japonský PMI v červenci klesl o 0,6 % y/y oproti červnovému pádu o 0,1 % y/y
  • Singapurská ekonomika v minulém čtvrtletí klesla o 3,3 %, zatímco trh čekal kontrakci pouze o 2,9 %
Zdieľať
Späť